zapisy

Cyfryzacja to nowe możliwości 

Demokratyczny dostęp do wiedzy i pracy

Dostęp do nauki online (kursów, studiów, programów edukacyjnych) i możliwość pracy zdalnej, która wreszcie ma zyskać ramy prawne, otwierają rynek pracy osobom starszym, niepełnosprawnym, zajmującym się osobami zależnymi, pochodzącym z niewielkich miast i wsi. Jako społeczeństwo dojrzewamy sami do cyfrowego świata.

Jak bardzo cyfryzacja demokratyzuje dostęp do nowych możliwości, pokazuje zainteresowanie programem edukacyjno-rozwojowym “TOP Women w e-biznesie” zorganizowanym przez Fundację Kobiety e-biznesu. Program ma na celu wyposażyć kobiety w wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia biznesu online. Odbywa się w formule zdalnej.

Zainteresowanie udziałem w zajęciach przerosło oczekiwania organizatorów. Do pierwszej edycji zgłosiło się prawie 400 kobiet! Wnioski z badania ankietowego kandydatek są zaskakujące i pozytywne – świat cyfrowy włącza, nie tylko wyklucza, jak zwykło się myśleć.

Kiedyś pomijane, dzisiaj chcą działać

Kim są te panie? Mają między 19 a 65 lat. Niektóre jeszcze się uczą, wiele pracuje u innych pracodawców, część z nich chce się przebranżowić, rozwinąć, są i takie, które powoli kończą karierę zawodową. Panie w wieku 50+ zwracają szczególna uwagę – wbrew stereotypom również chcą działać, uczą się więc narzędzi cyfrowych i mają pomysły na swój biznes online.

Zazwyczaj mieszkanki wielkich miast chętniej podejmują wyzwania i mniej obawiają się zmian. I tym razem większość pań pochodzi z dużych ośrodków miejskich. Jednak badanie uświadamia, że dostęp do wiedzy online i możliwość działania w Internecie aktywizuje kobiety z terenów wiejskich i małych miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top